Regulamin
§ 1 Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa ogólne warunki, sposób świadczenia usług drogą elektroniczną i sprzedaży prowadzonej za pośrednictwem sklepu internetowego dostępnego pod adresem peterscollective.com (dalej jako: „Sklep” lub „Sklep Internetowy”).
- Sklep prowadzony jest przez Piotra Kwietnia prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą PETERS COLLECTIVE Piotr Kwiecień, NIP: 7010941601, REGON: 384173711, ul. Marszałkowska 58 lok. 15, 00-545 Warszawa (dalej jako: „Sprzedawca”).
- Regulamin określa tryb zawierania i realizacji umów sprzedaży towarów będących w asortymencie Sklepu, w tym zasady i formy składania zamówień, zawierania umowy sprzedaży, sposoby i koszty dostawy zamówionych towarów, sposoby zapłaty za zamówione towary, uprawnienia kupującego w zakresie odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, procedurę składania i rozpatrywania reklamacji, zasady ochrony danych osobowych kupującego oraz inne prawa i obowiązki Stron.
- Kontakt ze Sprzedawcą odbywa się poprzez:
1) adres poczty elektronicznej: info@peterscollective.com;
2) pod numerem telefonu: +48 530 270 898
3) formularz kontaktowy dostępny na stronach Sklepu Internetowego. - Niniejszy Regulamin jest nieprzerwanie, bezpłatnie dostępny w witrynie internetowej peterscollective.com, w sposób umożliwiający jego pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie jego treści poprzez wydrukowanie lub zapisanie na nośniku w każdej chwili.
- Sprzedawca informuje, że korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną może wiązać się z zagrożeniem po stronie każdego użytkownika sieci Internet, polegającym na możliwości wprowadzenia do systemu teleinformatycznego Klienta szkodliwego oprogramowania oraz pozyskania i modyfikacji jego danych przez osoby nieuprawnione. By uniknąć ryzyka wystąpienia zagrożeń Klient powinien stosować właściwe środki techniczne, które zminimalizują ich wystąpienie, a w szczególności programy antywirusowe i zaporę sieciową typu firewall.
§ 2 Definicje
Pojęcia użyte w Regulaminie oznaczają:
- Klient – kontrahent Sprzedawcy, tj. osoba fizyczna dokonująca ze Sprzedawcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową, która dokonuje zamówienia w ramach Sklepu Internetowego lub korzysta z innych usług
dostępnych w Sklepie Internetowym; - Kodeks Cywilny – ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1061 ze zm.);
- Konsument – Klient będący konsumentem w rozumieniu art. 22 1 Kodeksu Cywilnego;
- Towar – produkt prezentowany w Sklepie Internetowym, znajdujący się w aktualnej ofercie handlowej Sprzedawcy, którego opis dostępny jest przy każdym z prezentowanych produktów;
- Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży Towarów na odległość w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zawarta pomiędzy Sprzedawcą a Klientem;
- Ustawa o prawach konsumenta – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2759);
- Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną – ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1513 ze zm.);
- Zamówienie – oświadczenie woli Klienta, zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy sprzedaży, określające w szczególności rodzaj i liczbę Towaru.
§ 3 Zawarcie Umowy sprzedaży
- W celu złożenia Zamówienia Klient powinien:
1) dokonać wyboru Towaru, podając, jeśli opcja jest dostępna, kolorystykę, rozmiar, inne cechy opcjonalne charakterystyczne dla Towaru oraz jego ilość;
2) skontaktować się ze Sprzedawcą w celu złożenia Zamówienia poprzez wiadomość e-mail na adres: info@peterscollective.com lub w DM na Instagramie: @peterscollective;
3) dokonać wyboru formy dostawy u Sprzedawcy. Najpóźniej na tym etapie Klient powinien zapoznać się i potwierdzić zapoznanie się z Regulaminem oraz go zaakceptować i udzielić pozostałych przewidzianych zgód;
4) wybranie sposobu płatności – w zależności od dokonanego wyboru sposobu płatności Klient proszony jest o postępowanie zgodnie ze wskazanymi wytycznymi. Dokonując niniejszej czynności Klient potwierdza złożenie Zamówienia oraz potwierdza wolę jego realizacji i chęć zawarcia Umowy sprzedaży. Anulowanie Zamówienia nie jest już możliwe. - Sklep przyjmuje Zamówienia przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Zamówienia realizowane będą przez Sklep następnego dnia roboczego po dniu złożenia Zamówienia.
- Warunkiem skutecznego złożenia Zamówienia jest prawidłowe podanie przez Klienta danych, w tym adresu e-mail oraz numeru telefonu. Informacje zawarte w formularzu uzupełnionym przez Klienta powinny być zgodne z prawdą, aktualne oraz dokładne.
- Zatwierdzenie Zamówienia przez Klienta stanowi, w rozumieniu art. 66 i nast. Kodeksu Cywilnego, ofertę złożoną Sprzedawcy do zawarcia Umowy sprzedaży, zgodnie z treścią Zamówienia, na warunkach określonych niniejszym Regulaminem.
- Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia jego oferty przez Sprzedawcę drogą elektroniczną, na wskazany przez Klienta, adres poczty elektronicznej. Po otrzymaniu ww. potwierdzenia przez Klienta dochodzi do zawarcia Umowy sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji Zamówienia w ramach Umowy sprzedaży, w przypadku gdy:
1) dane zawarte w formularzu, w tym dane teleadresowe Klienta są niezgodne z prawdą bądź są na tyle niedokładne, że uniemożliwiają realizację Zamówienia;
2) transakcja nie została zautoryzowana w systemie płatności elektronicznych (przelew bankowy, PayPal) lub płatność za zamówienie nie została uiszczona w określonym czasie o którym mowa w § 5 ust. 6 niniejszego Regulaminu. - Przed odmową realizacji Zamówienia Sprzedawca podejmie próbę kontaktu z Klientem w celu ustalenia danych w zakresie umożliwiającym zrealizowanie Zamówienia.
- Zakup Towarów może także nastąpić w siedzibie Sklepu, po uprzednim umówieniu się ze Sprzedawcą, tj. ustaleniu daty i godziny, gdzie Klient ma możliwość osobiście obejrzeć Towary i kupić je na miejscu płacąc gotówką lub kartą.
§ 4 Rezerwacja Towaru
- Klient ma możliwość dokonania rezerwacji wybranego, konkretnego Towaru zarówno w Sklepie stacjonarnym, jak i poprzez stronę internetową / DM na Instagramie.
- Rezerwacja Towaru dokonywana jest jedynie na prośbę Klienta poprzez uiszczenie opłaty rezerwacyjnej w wysokości ustalonej indywidualnie ze Sprzedawcą na nr rachunku bankowego Sprzedawcy: (…) i potwierdzenie przyjęcia rezerwacji przez Sprzedawcę.
- Opłata za rezerwację stanowi wynagrodzenie za usługę polegającą na zarezerwowaniu konkretnego Towaru na rzecz Klienta, która zostaje wykonana natychmiast po dokonaniu wpłaty. Konsument traci prawo do odstąpienia od umowy zgodnie z art. 38 ust. 1 pkt 1 Ustawy o prawach konsumenta i przyjmuje niniejsze do wiadomości.
- Zmiana decyzji Klienta i wybór innego Towaru traktowane są jako rezygnacja z dotychczasowej rezerwacji. W takiej sytuacji opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a dokonanie rezerwacji innego Towaru wymaga złożenia nowej rezerwacji i wpłaty nowej opłaty rezerwacyjnej.
§ 5 Dostawa i odbiór Towaru
- Dostawa zamówionego Towaru realizowana jest na terytorium Unii Europejskiej, zgodnie z wyborem Klienta dokonanym podczas składania Zamówienia.
- Sklep oferuje następujące metody dostawy:
1) przesyłka kurierska realizowana przez firmy spedycyjne DPD lub InPost;
2) dostawa do paczkomatu InPost;
3) odbiór osobisty w Sklepie. - Koszt dostawy jest doliczany do wartości Zamówienia i zależy od wybranego sposobu dostawy. Informacja o kosztach dostawy jest podawana podczas składania Zamówienia oraz widoczna w podsumowaniu przed jego zatwierdzeniem.
- Koszty dostawy Zamówienia przekraczającego określoną wartość (informacja o aktualnie obowiązującym limicie umieszona jest w „koszyku” podczas składania Zamówienia) pokrywa Sprzedawca.
- Przewidywany czas dostawy wynosi:
1) przesyłki krajowe: 3 dni robocze od dnia nadania przesyłki;
2) przesyłki międzynarodowe: 14 dni roboczych od dnia nadania przesyłki. - W przypadku wyboru przez Klienta formy płatności, jaką jest przedpłata, rozpoczęcie realizacji Zamówienia może zostać opóźnione do momentu zaksięgowania płatności (cena Towaru oraz koszty przesyłki) na rachunku bankowym Sprzedawcy.
- Dokładny termin dostawy może różnić się w zależności od lokalizacji dostawy i dostępności Towaru.
- W przypadku wyboru odbioru osobistego, Klient zostanie poinformowany e-mailowo lub telefonicznie o możliwości odebrania Zamówienia. Odbiór Towaru jest możliwy w terminie ustalonym uprzednio ze Sprzedawcą, z uwagi na elastyczne godziny otwarcia Sklepu.
- Klient zobowiązany jest do sprawdzenia stanu przesyłki w momencie jej odbioru. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki Klient powinien sporządzić protokół szkody w obecności kuriera lub innego dostawcy.
- W przypadku opóźnienia dostawy wynikającego z przyczyn leżących po stronie Sklepu, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany, a Sklep podejmie działania w celu rozwiązania sytuacji.
- Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z podania nieprawidłowych lub niekompletnych danych adresowych przez Klienta.
§ 6 Metody płatności
- Wszystkie ceny produktów prezentowanych na stronie internetowej są podane w PLN i są cenami brutto, zawierającymi podatek VAT według obowiązujących stawek.
- Cena widoczna przy danym produkcie w momencie składania Zamówienia jest wiążąca i nie ulega zmianie po złożeniu Zamówienia, niezależnie od późniejszych modyfikacji cen w Sklepie.
- Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów oraz kosztów dostawy, jednak zmiany te nie mają wpływu na zamówienia złożone przed ich wprowadzeniem.
- Dostępne metody płatności:
1) płatność elektroniczna za pośrednictwem PayPal,
2) przelew bankowy na rachunek Sklepu – dane do przelewu podane są w podsumowaniu Zamówienia,
3) płatność gotówką lub kartą podczas odbioru osobistego w Sklepie. - W przypadku wyboru płatności z góry (elektronicznej lub przelewem bankowym), realizacja Zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu pełnej kwoty na koncie Sklepu.
- W przypadku opóźnienia w płatności z góry (przelew bankowy lub płatność elektroniczna) Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia po 4 dniach od dnia jego złożenia, o czym Klient zostanie poinformowany.
- Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w realizacji płatności wynikające z działania instytucji finansowych obsługujących płatności.
- Faktura VAT jest wystawiana na życzenie Klienta i przesyłana w formie elektronicznej na podany adres e-mail lub dostarczana wraz z Zamówieniem.
§ 7 Rękojmia
- Sklep odpowiada wobec Klienta za wady fizyczne i prawne zakupionego towaru na zasadach określonych w przepisach Kodeksu Cywilnego (art. 556 i nast.).
- Wada fizyczna polega na niezgodności Towaru z Umową sprzedaży, w szczególności gdy:
1) Towar nie ma właściwości, które powinien mieć ze względu na swój cel lub wynikające z Umowy sprzedaży,
2) Towar został wydany Klientowi w stanie niekompletnym. - Wada prawna występuje, gdy zakupiony Towar jest własnością osoby trzeciej lub obciążony jest prawem osoby trzeciej.
- W celu złożenia reklamacji Klient powinien odesłać Towar wraz z pisemnym opisem wady do Sklepu lub mailowo (stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu) oraz dowodem zakupu z dopiskiem „REKLAMACJA”.
- Reklamacja powinna zawierać:
1) imię i nazwisko Klienta,
2) numer zamówienia lub dowód zakupu,
3) opis wady Towaru,
4) żądanie Klienta związane z reklamacją (np. wymiana towaru, naprawa, obniżenie ceny lub odstąpienie od umowy w przypadku istotnej wady). - Sklep rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej otrzymania. Klient zostanie poinformowany o decyzji w sposób, w jaki zgłosił reklamację, lub w inny uzgodniony sposób.
- W przypadku uznania reklamacji za zasadną Sklep podejmie działania zgodnie z żądaniem Klienta, z uwzględnieniem przepisów prawa i charakteru wady.
- Koszty związane z reklamacją, w tym koszty dostarczenia wadliwego towaru do Sklepu oraz ewentualnego zwrotu naprawionego lub wymienionego produktu, pokrywa Sklep.
- Sklep nie odpowiada za wady Towaru wynikające z:
1) niewłaściwego użytkowania lub konserwacji,
2) uszkodzeń mechanicznych powstałych po wydaniu Towaru Klientowi,
3) naturalnego zużycia wynikającego z normalnego użytkowania Towaru. - Prawo do rękojmi przysługuje Konsumentom na zasadach wynikających z Kodeksu Cywilnego.
- W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, Towar zostanie odesłany Klientowi wraz z opinią co do niezasadności reklamacji.
- W razie stwierdzenia przez Klienta uszkodzenia Towaru podczas transportu, Klient zobowiązany jest sporządzić w obecności kuriera protokół szkody. Reklamacje wynikające z tytułu uszkodzenia Towaru podczas transportu będą rozpatrywane na podstawie protokołu szkody sporządzonego przez Klienta i kuriera. Reklamacje dotyczące uszkodzeń powstałych podczas transportu będą rozpatrywane jedynie w przypadku spisania wraz z kurierem protokołu reklamacyjnego.
- Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli Klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia Umowy sprzedaży.
§ 8 Odstąpienie od Umowy sprzedaży
- Klient, który zawarł umowę na odległość, może odstąpić od niej, bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od dnia otrzymania Towaru. Po upływie 14 dni prawo odstąpienia wygasa.
- W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Klient powinien złożyć Sprzedawcy jednoznaczne oświadczenie. Oświadczenie należy przesłać na adres Sklepu. Klient może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, który zostanie dostarczony w wiadomości
e-mail bezpośrednio po zatwierdzeniu Zamówienia przez Klienta. - Do zachowania terminu o którym mowa w § 7 ust. 1 Regulaminu, wystarczy wysłanie przed upływem ww. terminu oświadczenia o odstąpieniu od umowy w drodze wiadomości e-mail.
- W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedaży Sprzedawca zwraca Klientowi otrzymane płatności za zamówione Towary bez kosztów ich dostarczenia, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia. Zwrot płatności będzie dokonany przez Sprzedawcę przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie. Jednakże Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub do chwili dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
- Klient ma obowiązek zwrócić rzecz niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie rzeczy przed jego upływem. Klient odsyła rzecz wraz z paragonem fiskalnym oraz jeżeli nie zostało jeszcze wysłany oryginał formularza zwrotu lub jakiekolwiek innego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, na adres Sklepu.
- Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (m.in. odesłanie, przekazanie, opakowanie). Klient proszony jest o zastosowanie takiego sposobu opakowania zwracanych rzeczy, które pozwolą na zabezpieczenie przesyłki w sposób odpowiadajmy jej rodzajowi – na przykład uszkodzeniom w trakcie transportu.
- Sprzedawca ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonalność Towaru podlegającego odstąpieniu od umowy przez Klienta. Oznacza to w szczególności, że Klient nie może korzystać z rzeczy zakupionych, a rzecz/produkt zostaje odesłany do Sprzedawcy w nienaruszonym stanie w oryginalnym pudełku oraz z kompletem wymaganych do odstąpienia od umowy dokumentów oraz nienaruszoną plombą znajdującą się przy rzeczy. W razie stwierdzenie korzystania z rzeczy w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności rzeczy, klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy lub Sprzedawca ma prawo odmówić przyjęcia odstąpienia od umowy.
- Sprzedawca nie przewiduje możliwości zwrotu Towaru zakupionego bezpośrednio w Sklepie stacjonarnym. Niniejsze postanowienie nie wyłącza prawa Konsumenta do skorzystania z prawa rękojmi i złożenia reklamacji, jeżeli zakupiony Towar jest wadliwy.
§ 9 Ochrona danych osobowych
- Administratorem danych osobowych Klienta jest Piotr Kwiecień prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą PETERS COLLECTIVE Piotr Kwiecień, NIP: 7010941601, REGON: 384173711, ul. Marszałkowska 58 lok. 15, 00-545 Warszawa.
- Dane osobowe Klientów przetwarzane są zgodnie z przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), ustawą o ochronie danych osobowych oraz innymi obowiązującymi przepisami.
- Dane osobowe Klientów przetwarzane są w celu:
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji Umowy sprzedaży lub korzystania z niektórych funkcjonalności strony internetowej (np. założenia konta użytkownika).
- Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom współpracującym ze Sprzedawcą, w szczególności:
- Dane te są przekazywane wyłącznie w zakresie niezbędnym do realizacji określonych celów.
- Klient ma prawo do:
- Dane osobowe Klientów będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania, w szczególności:
- Dane osobowe Klienta są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich osób nieuprawnionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dane osobowe mogą być udostępnione uprawnionym osobom, organom lub instytucjom (w tym organom wymiaru sprawiedliwości) tylko i wyłącznie w wypadkach, gdy wyraźnie nakazują to określone przepisy prawa.
- Sklep może wykorzystywać pliki cookies. Pliki cookies to małe pliki tekstowe wysyłane przez Sklep i przechowywane na komputerze zawierające pewne informacje związane z korzystaniem przez Klienta z witryny i Sklepu. Pliki cookies wykorzystywane są przez Sklep w celu obsługi witryny oraz podczas procesu zakupowego, np. w celu zapamiętywania dokonanych przez Klientów zakupów. W każdym wypadku Klient może zablokować instalowanie plików cookies lub usunąć stałe pliki cookies, wykorzystując stosowne opcje przeglądarki internetowej.
§ 10 Postanowienia końcowe
- Regulamin stanowi integralną część Umowy sprzedaży zawieranej pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem. Treść Regulaminu jest dla Stron obowiązująca w brzmieniu z dnia złożenia przez Klienta Zamówienia. Brak akceptacji postanowień niniejszego Regulaminu uniemożliwia zakup Towarów oferowanych przez Sklep.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu w każdym czasie. Zmiany Regulaminu obowiązują od momentu opublikowania ich na stronie Sklepu. Zmiany Regulaminu nie mogą naruszać praw nabytych Kupujących korzystających ze Sklepu.
- Sprzedający zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian cen oraz ilości Towarów w ofercie Sklepu w ciągu dnia, wycofywania lub wprowadzania poszczególnych produktów do oferty sklepu, przeprowadzania i wycofywania akcji promocyjnych na stronie Sklepu, jaki i również ich modyfikacji, przy czym zmiany takie nie naruszają praw osób, które zawarły umowy sprzedaży Towarów oferowanych przez Sklep przed dokonaniem ww. zmian.
- Warunki techniczne świadczenia przez Sklep usług drogą elektroniczną są następujące:
1) dostęp do sieci Internet,
2) korzystanie z przeglądarki internetowej umożliwiającej edytowanie dokumentów hipertekstowych,
3) posiadanie konta poczty elektronicznej. - Wszelkie spory powstałe pomiędzy Klientem a Sprzedawcą mogą być rozwiązywane na drodze pozasądowej, zgodnie z przepisami dotyczącymi alternatywnych metod rozwiązywania sporów konsumenckich.
- Klient będący Konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowych metod rozstrzygania sporów, w szczególności:
1) z mediacji prowadzonej przez Inspekcję Handlową,
2) ze Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego, działającego przy Wojewódzkim
Inspektoracie Inspekcji Handlowej. - Szczegółowe informacje o zasadach dostępu do procedur ADR dostępne są na stronie
internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: www.uokik.gov.pl. - Klient ma również możliwość skorzystania z unijnej platformy ODR, dostępnej pod adresem https://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma ta służy do rozwiązywania sporów wynikających z zakupów internetowych.
- Skorzystanie z pozasądowych metod rozwiązywania sporów ma charakter dobrowolny i może odbywać się za zgodą obu stron.
- Koszty połączenia telefonicznego z numerami udostępnionymi przez Sprzedawcę są określane przez operatora Klienta, zgodnie z jego taryfą. Sprzedawca nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za kontakt telefoniczny z Klientem.
- Jeżeli jakiekolwiek postanowienie Regulaminu zostanie uznane za nieważne, pozostałe postanowienia Regulaminu pozostają w mocy i będą egzekwowane zgodnie z prawem.
- W zakresie nieuregulowanym w Regulaminie, zastosowanie znajdują przepisy Kodeksu Cywilnego.